Lezecká stěna CRUX – Karlovy Vary

O nás

Boulderingová stěna Crux vznikla v létě roku 2011 jako 1. možnost sportovního indoorového lezení pro širokou veřejnost na Karlovarsku. Stěnu najdete přímo v centru Karlových Varů v těsném sousedství Alžbětiných lázní.

Samotná stěna o ploše 130m čtverečních nabízí lezení na všech profilech: od kolmých, více či méně převislých, až po stropní. Zhruba 1500 chytů různých tvarů velikostí i značek zajišťuje kreativitu lezení a komplexní trénink.

Neustále vznikají nové cesty (bouldry), přibývají chyty i samotné profily… Stěna Crux je určena nejen pro profesionální a výkonnostní lezce, ale i hobby lezce a v neposlední řadě začátečníky a děti.

Dále stěnu využívají lidé s různými handicapy jako výborný prostředek k rehabilitaci a návratu do plné formy.

Také sportovci zabývající se jinými sporty většinou jednostranného zaměření, například cyklisté, běžci, lyžaři a další mohou výborně využít kompenzačních účinků lezeckého pohybu na celý tělesný aparát. Lezení rozvíjí sílu a vytrvalost, ale také koordinaci pohybů, flexibilitu a koncentraci. Nabízíme lezení s profesionálním instruktorem, zapůjčení lezecké obuvi, možnost rezervací pro skupiny a to i mimo běžnou provozní dobu, lezení pro školní účely, boulderingové závody pro děti i dospělé.

Součástí je místo pro strečink a posilování. Celé prostory stěny Crux jsou nekuřácké a můžete tak strávit příjemné chvíle po tréninku, nebo jen tak při lahodném čaji, teplém bio moštu nebo vynikající kávě.

Těšíme se na Vaší návštěvu!

Partneři

Autoškola Hejhal a.s.
www.ashejhal.cz

KVstěna.cz
www.kvstena.cz

HUDYsport a.s.
www.hudy.cz/karlovyvary

Termitos s.r.o

Výukové a servisní centrum BOZP a PO
www.servisbozp.cz

Luna Rossa
luna.lezec.cz

Pražírna U Kapličky
www.prazirnaukaplicky.cz

Zažij Léto
www.zazijleto.cz

TP Climbing Holds
www.lezecke-chyty.cz

Dobrá Myšlenka
www.dobramyslenka-kv.cz

Restday
www.restday.cz

APEX FOR CLIMBING
www.apexforclimbing.cz

RAFIKI – oblečení pro lezce
www.rafiki.cz

Navštivte nás na Facebooku

Krymská 41 (vchod od dětského hřiště), Karlovy Vary, E-mail: kakibara@seznam.cz, Telefon: 725 727 395